T2R Team

travel kontakt

Travel2Run to przede wszystkim niekończące się pomysły, marzenia i cele do zrealizowania. To pomysł na to jak ułatwić innym znajdywanie inspiracji, wyznaczanie celów i ich realizowanie. To pomysł na to by inspirować, motywować i cieszyć się z sukcesów innych.

Bieganie to wolność i możliwość wypełnienia naszego życia pięknymi wspomnieniami. Możliwość przeżywania życia podwójnie.

WOJTEK MACHNIK

wojtekAbsolwent dwóch śląskich uczelni ekonomicznych oraz studiów MBA z zakresu zarządzania. Podróżnik, globtroter, fotograf oraz pilot wycieczek. Człowiek, który nie potrafi usiedzieć na miejscu.

Pasjonują go podróże poza utartymi ścieżkami, języki obce i poznawanie innych kultur. Zrealizował wiele wypraw trampingowych, komercyjnych i incentive do ponad 120 krajów na 6 kontynentach.

Lubi się oderwać od szarej rzeczywistości pijąc lampkę czerwonego wytrawnego wina i przeglądając zdjęcia i filmy z odbytych podróży.

W wolnym czasie prowadzi autorski projekt „Warsztaty Taniego Podróżowania” i przegląda mapę świata szukając inspiracji do kolejnych ciekawych i oryginalnych wyjazdów biegowo – podróżniczych w najdalszych zakątkach świata.

Prywatnie Wojtek słynie z celnej riposty, poczucia humoru i wrodzonego ADHD 🙂

W biegowym CV ma ponad 90 ukończonych biegów (ultramaraton, maratony, półmaratony). Zdobył Koronę Maratonów i Półmaratonów Polskich, ukończył cykl World Marathon Majors i jako 26 Polak został wpisany na listę Six-Star Finisher, jest w trakcie realizacji Korony Maratonów Świata, do której ukończenia brakuje jeszcze tylko maratonu na Antarktydzie. Biegał w Europie, Azji, Afryce, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Australii i ma jeszcze wiele innych pomysłów na biegowe zwiedzanie świata.

Swoją biegową pasję odkrył po wielu latach przerwy od wszelakich aktywności fizycznych. Po 12 latach pracy w różnych korporacjach stwierdził, że dalsze siedzenie za biurkiem nie jest dla niego. Bieganie mocno go wciągnęło i postanowił iść dalej tą drogą.

Biegi są dla Wojtka na pierwszym miejscu przygodą, na drugim wyzwaniem, a dopiero na trzecim parciem na wynik. W życiu kieruje się mottem ”Trzeba robić to, co nas kręci i z czego mamy przyjemność” – a jego nakręcają właśnie podróże i bieganie. „Lubię mieć czas na bieganie, a nie biegać na czas” – z takim nastawieniem planuje kolejne starty w maratonach.

Wojtek jest właścicielem portalu Pokochaj-Podroze.pl, a w Travel2Run odpowiada za organizację wyjazdów i kontakty z zagranicznymi partnerami.

MATEUSZ BANAŚ

mateuszAbsolwent AWF Katowice i magister Filologii Angielskiej. Podróżnik, pilot wycieczek zagranicznych, organizator eventów sportowych, charytatywnych i podróżniczych. Niedoszły dziennikarz sportowy. Zapalony (ultra)maratończyk i rowerzysta, początkujący triathlonista.

W biegowym CV ma ponad 30 przebiegniętych maratonów oraz blisko 200 biegów na innych dystansach. Biegał w Europie, Azji, Ameryce Północnej. Nowy Jork, Chicago, Ateny, Berlin, Rzym, japońska Kanazawa, Loch Ness, czy Gran Canaria, to tylko niektóre z miejsc w których przekraczał linię maratońskiej mety.

Na rowerze zdarzyło mu się przejechać przez całe Czechy, Toskanię, dwukrotnie całą Portugalię. Pedałował także po Tokio 🙂

W ciągu trwającej blisko dekadę przygody z bieganiem udało mu się zorganizować kilkanaście imprez biegowych i współpracować z wieloma organizatorami,, sponsorami, partnerami. Podobnie ponad 7 letnia praca w branży turystycznej pozwoliło mu zebrać niezbędne doświadczenie i dać możliwość przekuwania swoich pomysłów w realne efekty. Jednym z takich efektów jest projekt Postaw na Lewka, gdzie w ciągu dwóch edycji udało się zebrać blisko 60 tysięcy złotych na pomoc i leczenie Pawła Lewka.

Biega i pedałuje przede wszystkim dla przyjemności, nie goniąc za rekordami. Każdy przebiegnięty i przejechany kilometr daje mu mnóstwo frajdy. Zamiast kupna mieszkania, czy nowego samochodu woli inwestować w piękne chwile i wspomnienia. Być, nie mieć 🙂

Po kilku latach pracy na etacie jako analityk sportowy, postanowił „pójść na całość” i po przekroczeniu symbolicznej granicy wieku (30) chwycić „byka za rogi”.

Travel2Run – to projekt będący połączeniem pasji do biegania i podróżowania. To również możliwość pracy w którą można włożyć całe serce, będącej jednocześnie spełnieniem marzeń. Przejście na drugą stronę barykady, jest dla niego bodźcem do dalszego rozwoju. Tylko w 2017 ma zaplanowane wyjazdy biegowe na Maderę, do Tokio, Korei Północnej, po Murze Chińskim, maraton po zamarzniętym Bajkale, czy słynny ultramaraton Race to the Stones…

Ma nadzieję, że oprócz ciężkiej pracy dla aktywnych i pełnych pasji ludzi, znajdzie też czas na realizację niekończącej się listy celów do zrealizowania. Biegowa Korona 7 Kontynentów? World Marathon Majors? World Marathon Challenge? Rowerem dookoła Islandii? Można wymieniać bez końca 🙂 Jak powiedział jeden znany polityk „Droga ludzi wolnych nigdy się nie kończy”. Mateusz wyznaje zasadę, że lepiej przeżyć jedno życie w pełni je wykorzystując, niż spędzić je na oczekiwaniu na zmartwychwstanie i pójście do nieba.