Wyjazdy

Wyjazdy

Madera - w krainie wiecznej wiosny

Madera - w krainie wiecznej wiosny

Najczęstszym powodem wyjazdów turystycznych na Maderę jest stabilna pogoda i ponad 2000 kilometrów szlaków pieszych, idealnych do trekkingowych wycieczek. Nazywana jest krainą wiecznej wiosny, gdyż przez cały rok panuje tam łagodny, wiosenny klimat. Nie za ciepło, nie za zimno. Z resztą, na całej wyspie znajdziecie tylko dwie piaszczyste plaże na których można w ogóle rozważać jakiekolwiek leżakowanie z opalaniem. Tak więc, ta wulkaniczna wyspa, powstała w całości

Japońska przygoda z Buddą w tle

Japońska przygoda z Buddą w tle

Krótka historia o tym jak okazja czyni maratończyka-Japończyka ;)

Zaczęło się przypadkowo i niewinnie. Jak zwykle, przeglądając w wolnej chwili ceny biletów lotniczych w różnych szalonych kierunkach, natrafiłem na drastycznie zaniżoną cenę lotów do Japonii. W dwie strony 899zł z Rzymu (to nie żart). Po kolejnych 3 minutach miałem już sprawdzone możliwe biegi w okresach proponowanych lotów.

NYC Marathon

NYC Marathon

Maraton nowojorski jest dla wielu biegaczy-amatorów, tym czym dla zawodowców jest start na Igrzyskach Olimpijskich. Mitycznym jednorożcem, pegazem, smokiem... Odległy amerykański sen maratoński dla laika wydaje się czymś nierzeczywistym i bajkowym. Jak się jednak okazuje, wystarczy odrobina chęci, by ten upragniony sen się ziścił.